AUTOR

Petr StrbačkaPetr StrbačkaPetr StrbačkaPetr StrbačkaPetr StrbačkaPetr StrbačkaPetr Strbačka

 

Petr Strbačka se narodil v roce 1970 ve Strakonicích, kde v současnosti žije. Vystudoval střední ekonomickou školu. Od roku 1990 podniká a dnes jeho firmy patří mezi nejvýznamnější prodejce fotografické techniky v České i Slovenské republice. Fotografii objevil na střední škole a do současnosti je jeho velkým koníčkem. Sám říká: „Nedělám si žádné větší ambice, hodnotím se jako amatérský fotograf a jsem rád, že mně focení baví … „

 

 

Od roku 2008 Petr Strbačka vyjíždí každý rok na fotoexpedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Vozí obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do svých autorských publikací. Dále své fotografie prezentuje na výstavách doma i ve světě a samozřejmě na osobních internetových stránkách www.strbacka.cz. Jeho snem je navštívit, poznat a pochopit další země, kultury a lidi, kteří v těchto zemích žijí. Od roku 2010 je členem České federace fotografického umění / ČFFU /, která je jediným zástupcem FIAP pro Českou republiku. Většinu svých fotografických expedic realizuje s PhotoArtem Garika Avanesiana, který pro něj také zajišťuje přípravu k tisku a odborné zpracování fotografických publikací.

 

 

Petr Strbačka využívá profesionální digitální techniku světových fotografických značek Giottos, Hasselblad, Leica, Lee, Lytro, Nikon, Nikkor, Olympus, Phototools, Pocket Wizard, Profoto, Sekonic, Tamron a Tiffen.

 

 

254162