PUBLIKACE

16.03.2014

Fotokniha "ČESKÉ ŠVÝCARSKO 2013 Petr Strbačka"

Tato fotokniha vznikla na dovolené v Českém Švýcarsku v červnu 2013, které nabízí symbiózu ticha, panenské přírody a historického poznávání. Naleznete zde nádhernou, fotogenickou zvlněnou krajinu, romantické pískovcové skály, tajemné skalní hrádky a především panensky nedotčenou přírodu. Je to místo s nepřeberným množstvím nejenom fotografických zážitků. Fotografoval jsem Pravčickou bránu, kaňon Labe z Belvederu na Labské Stráni, nádherné ranní i večerní scenérie z Křížového vrchu v Rynarticích, Dolský mlýn ve Vysoké Lípě, soutěsky řeky Kamenice, úžasný západ slunce nad Mariinou vyhlídkou z Křížového vrchu.


18.08.2013

Fotokniha "SOFIA LUDMILA 2013 by Petr Strbacka"

Tato fotokniha vznikla na dovolené na jižní Moravě v srpnu 2013. Konkrétně z malého výletu na barokní zámek Milotice, kde mimo jiné nabízí kostýmové prohlídky pro jednotlivce, což znamená, že máte možnost zapůjčit si kostým na procházky parkem zámeckého areálu na dobu 30-ti minut. My jsme si zapůjčili první kostým, udělali jsme pár fotografií, a protože se nám na zámku moc líbilo, další den jsme se tam vrátili a fotografovali celé dopoledne. Návštěvu zámku Milotice můžu všem vřele doporučit. Mimo krásného zámku a parku nabízí také pohodu a perfektní služby – včetně skvělé kavárny. Za návštěvu také určitě stojí nově otevřené zámecké zahradnictví.


14.07.2013

Fotokniha "ARMENIA / ARTSAKH 2013 by Petr Strbacka"

Fotografie z cesty do Arménie a Náhorního Karabachu v červenci 2013. Tuto cestu jsem předem neplánoval a stačil jeden telefon s Garikem a za pár dní jsme letěli. Garik ještě dohodl skvělého parťáka Sergeje Hakobyana ( předsedu Arménské asociace fotografů ), takže jsme cestovali ve skvělé mezinárodní trojce.


01.06.2011

Fotokniha "RUSSIAN NORTH AND SOLOVETSKY ISLANDS 2009 by Petr Strbačka"

Ve fotoknize "RUSSIAN NORTH AND SOLOVETSKY ISLANDS 2009 by Petr Strbačka" se přesně po dvou letech vracím k mé cestě po Ruském severu a Soloveckých ostrovech z května roku 2009. Na obálce této knihy je vidět jedna z bran do kláštera na Soloveckých ostrovech. Tato brána a celé ostrovy jsou místem s tou nejsmutnější historií, které jsem zatím navštivil. Mnoho neštěstí pamatují zdi tohoto kláštera, ať už z doby carského vězení, které zde bylo od roku 1718, nebo z dob sovětských gulagů jejichž počátek se zde datuje od roku 1923.


11.04.2011

Fotokniha "VENICE CARNIVAL 2011 by Petr Strbacka"

Publikace - fotokniha "VENICE CARNIVAL 2011 by Petr Strbacka" je další mou publikací, která tentokráte obsahuje mé nejlepší fotografie z výletu na karneval v Benátkách, který jsem podnikl v březnu tohoto roku s PhotoArtem. Fotoknihu zatím nemám vytištěnu, ale tradičně budu tisknout u FotoŠkoda na metalický papír supraendura od firmy Kodak. Až tuto fotoknihu budu mít vytištěnu, rád se pochlubím :) Pro Ty z Vás, které to zajímá, doporučuji porovnat samostatné, již upravené fotografie, které jsou uveřejněny v rubrice "GALERIE - PORTFOLIO" s touto graficky zpracovanou fotoknihou. Knihy či fotoknihy vždy zveřejňuji v rubrice "PUBLIKACE". Váš názor velice rád uvítám v rubrice "KNIHA NÁVŠTĚV". Předem děkuji. Petr Strbačka


15.01.2011

Fotokniha "SABINA STRBAČKOVÁ 2005-2010"

Ačkoliv jsem původně nechtěl na těchto internetových stránkách publikovat rodinné fotografie, tak jsem si v listopadu minulého roku udělal čas a připravil výběr fotografií mé dcery Sabinky od jejího narození v lednu 2005 do konce roku 2010. Z těchto fotografií jsem připravil fotoknihu, která mi posloužila jako skvělý vánoční dárek. Věřím, že se Vám fotografie budou líbit a já mohu pouze konstatovat, že kovářova kobyla již nechodí bosa.


04.11.2010

Fotokniha "KYRGYZSTAN 2010 by Petr Strbacka"

Další má fotokniha, tentokráte z Kyrgyzstánu. Tato fotografická výprava předčila veškerá má očekávání. Divoké, barevné a nádherné hřbety hor, tyrkysově modrá jezera a ledovcové vodopády. Multikulturní obyvatelstvo pohostinné a vstřícné i k namířeným objektivům a cvakotu uzávěrek. Dvoudenní pobyt v jurtách na břehu jezera Son Kul v nadmořské výšce 3010 m, stáda volně pobíhajících koní a koberce dokvétající alpské protěže….


03.11.2010

Fotokniha "BAGPIPERS 2010 by Petr Strbacka"

Fotografie z XIX. ročníku Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích, který se letos i přes nepříliš příznivé počasí těšil obrovskému zájmu diváků, kteří sledovali jak koncerty na hlavních scénách, tak i odborné pořady a přednášky. Festivalu se zúčastnilo více než 1000 účinkujících z 15-ti států Evropy a České republiky. Festival navštívilo téměř 30.000 návštěvníků včetně vzácných hostů v čele s prezidentem České republiky panem Václavem Klausem. Pro příznivce fotografie byla velmi zajímavá výstava fotografií Jitky Staňkové a Ludvíka Barana, jejíž vernisáž se v rámci MDF 2010 uskutečnila v Muzeu středního Pootaví ve Strakonicích. Již se těším na další, jubilejní dvacátý ročník festivalu, který se uskuteční v srpnu 2012.


20.08.2010

Fotokniha "ARMENIA 2010 by Petr Strbacka"

Tuto publikaci jsem připravil ze své třetí cesty do Arménie, kterou jsem podnikl se skupinou sedmi nadšených fotografů v červenci roku 2010, opět pod vedením Garika Avanesiana. Čtyřiceti pěti stupňová vedra, bouřka, déšť a nečekaná zima v horách nijak nevadily k pořízení opravdu výtečných fotografií. Tato země s mimořádnou historií a především kontakt s neuvěřitelně otevřeným a pohostinným arménským národem rozhodně stojí za vícero návštěv. Věřím, že ani tato cesta do Arménie nebyla moje poslední.


20.08.2010

Fotokniha "NUDE by Petr Strbacka IPC 2010"

Mé první akty v životě, které jsem pořídil na 7. ročníku akce Inter Photo Camp 2010, která se tentokrát uskutečnila na Kladně ve strhujícím prostředím dolu „Mayrau“, po kterém následovalo relaxační zvolnění tempa v místním Aqua Centru. Už se těším na další ročník této akce. Velkým osobním zážitkem pro mně bylo obsazení naší pracovní skupiny, ve které jsem se mohl mnoho přiučit od fotografů jako Romualdas Pozherskis, Gunar Binde, Jaroslav Kučera či Garik Avanesian.


Armenia 2009 obalka

16.09.2009

Fotokniha "ARMENIA 2009 by Petr Strbacka"

Moje první samostatná publikace - fotokniha, které si nechávám zhotovit u firmy FotoŠkoda. Fotografie v této knize pochází z mé druhé výpravy do Arménie a Náhorního Karabachu v září 2009.


01.09.2009

Kniha "FOTOGRAFOVÉ MUSÍ BÝT ŠÍLENÍ" (s kolektivem autorů)

Po výpravě do Arménie a Náhorního Karabachu v září 2009, představuje Petr Strbačka společně s dalšími účastníky výpravy své fotografie z této fotografické výpravy. Poutavý text k této knize napsala Veronika Souralová. Kniha byla představena na vernisáži stejnojmenné výstavy, která proběhla 21. ledna 2010 v Hotelu Academic v Roztokách u Prahy.


01.10.2008

Kniha "Starobylá země Arcach" (s kolektivem autorů)

Ve vydavatelství PhotoArt vychází nová kniha Starobylá země Arcach, která je dílem 23 fotografů, kteří navštívili Náhorní Karabach v letech 2006-2008. Kniha přináší nezkreslené fotografie skutečného života obyčejných lidí Náhorního Karabachu, v kavkazském konfliktním území. Kniha má 216 stran a najdete v ní přes 220 fotografií.


593663